Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, które pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie zamknięte dla alkoholików

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.