Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się również mniej znane dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i potrawy z wielu części kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku musi obejmować również wino. Kieliszek alkoholu to dla Włochów kanon. Restaurants near Main Market Square Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny wybór win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film