Wśród wielu stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na wielu innych obszarach. Staje się obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pomocne zmiany w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto często czerpie. Dynamiczne postępowanie w obszarze zdobywania dotacji spowodowały, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i ciekawe miejsca dla ludności.
Szerokie inwestycje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to jednak, że nie funkcjonują. Najczęściej pomijamy nie związane z nami informacje. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Podczas gdy miasto rozwija się w każdym kierunku. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają krakusom pełniej i wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości kulturalnych. Moc miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają gości z innych krajów do odwiedzin.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta działania nie obejmują jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale również są związane z całym województwem . W związku z tym zamiast użalać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się zachowania tempa innowacji – pozwolą miastu stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski co zrobił