Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, jednak też o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.